Čitateľ Atlete: Groomer a Duathlete Extraordinaire

Meno: Keith Woodward Age: 67 Žije v: Moskve

Rodina: Významné ďalšie, Patricia Driscoll; Záchranný pes, Simon

Povolanie: Groomer v Craftsbury Outdoor Center Primárny šport: Duathlon

Väčšina ľudí pozná Keitha Woodwarda ako groomer a strážcu chodníka v Craftsbury Outdoor Center, ale je tu ďalšia strana, s ktorou ľudia nemusia byť takí oboznámení. Toto minulé leto Woodward skončil prvý vo svojej vekovej skupine na majstrovstvách sveta ITU Duathlon druhý rok. Bol tiež uvedený do Siene slávy Road Road Mount Washington av roku 2012 ho USA triatlon označil za svojho veľkého majstra Duathleta roka.

Aké to bolo vyhrať svoju vekovú skupinu druhý rok na majstrovstvách sveta v Duathlone v Nemecku?

Mal som cieľ na chrbte z ukončenia prvého roka v predchádzajúcom roku, takže bolo obzvlášť uspokojivé získať rešpekt svojich kolegov konkurentov, medzinárodných pretekárov aj Američanov. V roku 2013 som vyhral svety v Ottawe v konvenčnom Duathlone [20K beh, 40 000 bicyklov a 5k beh]. Nasledujúce dva roky bolo počasie skutočne horúce a ja som skončil na štvrtom mieste a posledné dva roky som pretekal dĺžkou legálnej sprintu (beh 5,5 000, bicykel 19,9 000 a beh 2,5 K, kde je na bicykli povolené prípravky na bicykli. ) a zakaždým dokončený. Tento rok ma veľmi potešil a tiež som pokorný vzhľadom na to, že v ten deň som bol najlepší na svete.

Ako ste sa stali športovcom?

Začal som bežať, keď som bol na strednej škole v Newbury, Vt., Keď som si uvedomil, že moje malé ligové sny o hraní za Boston Red Sox sa nestalo. Bol som chytač a nemal som veľa ruky. Keď som začal bežať, bol som vlastne trochu anomálie a ľudia ma spoznali, pretože som bol jediný, kto bežal na ceste. Bežal som v Keene State a bol som All-American. Naozaj som nevedel, čo robím, ale vždy som sa z toho tešil.

Je pravda, že ste urobili svoj prvý maratón v roku 1971 s v podstate bez prípravy?

Môj kamarát a ja sme založili track klub vo Vermont Tech s cieľom pretekať proti miestnym stredným školám, ale potom sa na starosti postavila osoba, ktorá bola zodpovedná. Počul som o Rouses, ktoré poukazujú na Plattsburgh Marathon, keď som bežal tri týždne, a myslím, že som mal ďalšie tri týždne na prípravu. Urobil som to v dvojici modrých bytov, ktoré boli ako Keds, ale skončil som o 3:32. Marathon beh bol stále v plienkach a ďalšia osoba bežala v turistických topánkach a vlnových ponožkách. Nasledujúci rok som nosil basketbalové tenisky a urobil som lepšie. Urobil som 13 maratónov, ale nikdy som neskončil v čase, keď som si myslel, že som schopný bežať. Môj posledný maratón bol vo Philly v roku 1983 a myslel som si, že si urobím krátku prestávku, ale nevrátil som sa k tomu. Urobil som niekoľko polmaratónov a tento rok sa chystáme robiť Chickamauga v Tennessee v novembri ako súčasť dovolenky.

V roku 2012 ste mali týždeň, keď ste za sedem dní získali tri strieborné medaily. Môžete nám o tom povedať?

Prvým z nich bol môj prielomový závod pre konvenčný duathlon na majstrovstvách sveta vo Francúzsku. Pretekal som vzhľadom na to, že 2008 a moje najvyššie umiestnenie pred tým, čo bolo v tom čase šiesty, takže som bol veľmi šťastný. Ďalším závodom boli majstrovstvá USA 5K Masters 5K Road USA Track a Field z roku 2012. Mal som striebro a môj tím (tím GMAA 60+) skončil na druhom mieste o menej ako sekundu v dokončení fotografie. Myslím, že som si nemyslel, že to bolo také veľké, pretože jedna bola tímová medaila, ale úprimne povedané, dostať sa na druhom mieste ako tím bolo oveľa zábavnejšie ako dokončenie druhého jednotlivca.

Ako ste sa dostali do siene slávy Mt. Washington Road Road?

V jednom okamihu som mal rekord najviac v prevádzke závodu s 36 alebo 37. Prvýkrát som skončil v mojej vekovej triede niekoľkokrát. Bol som predbiehaný, pretože mi zmeškal niekoľko posledných rokov vďaka závodným duatlonom. To bol iba druhý rok, v ktorom mali sieň slávy, takže bolo skutočnou česť byť nominovaný. Minulý rok som sa vrátil a skončil som na druhom mieste vo svojej vekovej skupine, aj keď som nemal zvlášť silnú rasu.

Povedzte nám o tom, ako trénujete.

V mnohých dňoch som sa odrezal iba na tri dni v týždni a snažím sa bicyklovať najmenej štyri dni. Tento rok sme mali takú mokrú, studenú jar, že bolo ťažšie dostať sa do cyklistickej rutiny, ale to mi vo svete toho veľa neublížilo kvôli návrhu právnych politík (čo znamená, že by som mohol legálne vypracovať iných cyklistov). Ak bežím 20 míľ týždenne, je to veľký týždeň. V lete som na bicykli priemerne 120 míľ týždenne. Minulý rok som dokonca urobil trochu fatbikingu. Priznávam, že mám skutočne zlé stravovacie návyky. Práca v Craftsbury dostávam raňajky a obed a tam dostávam šalát a zeleninu. Inak jesť veľa cestovín.

Ako dlho ste groomerom v Craftsbury?

Začal som pracovať v Craftsbury, keď Russell Spring prvýkrát dostal miesto v roku 1976. Vyrastal som o Onull